Триває плідна співпраця Заповідника із провідними бібліотечними установами України та Києва. 8 жовтня 2020 року перед співробітниками й читачами Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого виступила з лекцією заступник генерального директора з наукової роботи Заповідника Тетяна Шептицька.

Лекція була присвячена відомим і малознаним письменникам Розстріляного Відродження, похованим на території колишньої спецділянки НКВС УРСР у Биківнянському лісі. Тетяна Шептицька розповіла про їх внесок в історію української літератури, жанрове й стильове багатство національного письменства 1920-х та трагічний фінал українського Ренесансу 1930-х, який завершився ліквідацією літературних організацій, запровадженням соцреалізму як “єдино правильного творчого методу” та фізичним знищенням багатьох митців. Лекторка охарактеризувала ставлення радянської влади до “майстрів слова” та проаналізувала способи контролю й методи тиску на літераторів з боку НКВС. Тетяна Шептицька звернула особливу увагу на  архівно-кримінальні справи Михайля Семенка, Андрія Михайлюка, Миколи Скуби, Майка Йогансена, Юхима Ґедзя, Юрія Вухналя, Василя Чечвянського, Люціани Піонтек, Івана Кулика, Володимира Юринця, висвітливши епізоди, пов’язані з їх арештом,  предметом звинувачень, свідченнями під час допитів і обставинами розстрілів і поховання. 

По закінченню лекції Тетяна Шептицька подарувала НБУ імені Ярослава Мудрого брошуру “Биківня – від території смерті до місця пам’ яті” та відповіла на різноманітні запитання присутніх. Учасників заходу цікавила інформація про мову, якою письменники говорили під час допитів, хто ще із письменників був у ті часи сексотом НКВС та способи поповнення фондів Заповідника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *