9 квітня 2017 року напередодні 7-ї річниці Смоленської катастрофи, в якій загинуло керівництво Польської держави, на території Заповідника відбулись жалобні заходи за участі Надзвичайного та Повноважного посла Республіки Польща в Україні Пана Яна Пєкла, представників Посольства та Генерального Консульства Республіки Польща в Києві, священика Української Католицької церкви, керівників та членів польських організацій в Україні, представників громадськості Києва, а також працівників Заповідника.

У своїй промові Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Пан Ян Пєкло наголосив на тому, що у Биківні поховані представники польської військової еліти, які загинули мученицькою смертю в застінках київських в’язниць НКВС, а також нагадав присутнім, що Катинська трагедія 1940 року знову відгукнулась у квітні 2010 року страшною та досі не зрозумілою для поляків Смоленською катастрофою, у якій загинули Президент країни Лех Качинський з дружиною та членами уряду. Після промови була проведена поминальна меса за загиблими.

Гості поклали вінки та встановили лампади до братських могил на українській та польській частині Міжнародного Меморіалу жертвам тоталітаризму 1937-1941 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *