Фотодокументальна виставка «Сини волі в часи несвободи» присвячена людям, які у той чи інший спосіб взяли участь в Українській революції 1917–1921 років, а згодом були знищенні радянським окупаційним режимом. До Дня Незалежності України Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» представляє онлайн-версію виставки.

Українська революція 1917–1921 рр. стала яскравим виявом пасіонарної енергії української нації, яка на початку ХХ ст. обрала шлях творення самостійної та незалежної держави. Події цього періоду на десятиліття наперед визначили рух філософської думки, особливо на еміграції, тематичне окреслення спогадів, художніх рефлексій митців, зрештою, долі багатьох людей. Cпівтворцями Української революції 1917–1921 рр. були не тільки провідні політичні лідери, представники різних партій чи громадських об’єднань, а й безліч звичайних, невідомих загалу громадян, які долучилися до визвольної боротьби українського народу.

У добу Великого терору 1937–1938 рр. окремі факти біографії, зокрема колишньої роботи у структурах УНР або Гетьманської Держави, участі у визвольних змаганнях або повстанських рухах, належність до різноманітних культурно-просвітницьких організацій, наукових установ і видавництв чи симпатії до того або іншого політичного діяча, перетворювалися на докази «провини заарештованого» і часто вартували йому життя.

Виставка «Сини волі в часи несвободи» фактично є першим в Україні проєктом, де увага акцентується на долях репресованих діячів і учасників Української революції 1917–1921 рр., похованих у Биківні. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *