Портрети Биківні – це новий проєкт Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», започаткований науковцями установи у 2021 році. У вигляді стислих історій пропонуються розповіді про людей, які були розстріляні у київських в’язницях НКВС впродовж 1937-1941 рр. і знайшли свій останній спочинок у Биківнянському лісі. Однак, акцент у відеороликах зроблений на життєвому шляху постатей із Биківнянського мартиролога, їхніх досягненнях і професійній самореалізації тощо. Тобто це – розповіді про життя!

Науковці Заповідника ознайомлюють із освітою та вихованням репресованих видатних українських діячів культури, їхніми звичками і захопленнями, колом друзів і спілкування.

Ми прагнемо, щоб в людській пам’яті знищені українські діячі залишились не лише іменами, викарбуваними на стінах пам’яті Заповідника, і навіть не відомостями з підручників, а й яскравими особистостями, саме такими, якими, власне, вони й були за життя. Ці 10-20-хвилинні відеорозповіді Заповідник презентує на своєму Youtube-каналі: https://www.youtube.com/channel/UCRPM7CKSQvl1xk4K6_m1FzQ

У 2021 році підготовлено й розміщено відеоролики про:

  • письменницю і перекладачку Вероніку Черняхівську
  • художника Миколу Івасюка
  • письменника, критика, перекладача і сценариста Майка Йогансена

Незабаром з’являться й нові «портрети». То ж підписуйтеся на канал і стежте за черговими напрацюваннями й поточною діяльністю Заповідника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *