17 листопада 2022 року на засіданні Ради адвокатів України, присвяченому 10-річчю НААУ, відбулась презентація книги «Київська адвокатура на зламі епох: витоки, долі, репресії». Автором монографії, що увійшла до серії «Регіональна історія адвокатури», є Валерій Філімоніхін – вчений секретар Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», правник, учасник Всеукраїнського Проекту «Історія адвокатури України» Центру досліджень адвокатури і права НААУ.
Книгу представив заступник Голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Валентин Гвоздій.
Монографія присвячена процесу розвитку адвокатури Києва та Київщини з другої половини ХІХ століття і до Другої світової війни, тобто – від початку свого законодавчого оформлення відповідно до Судової реформи 1864 року і до фізичного знищення адвокатури у період Великого терору 1937-1938 років. Книга складається з п’яти розділів, з яких перші два присвячені історії інституційного розвитку адвокатури столиці, формуванню її органів самоврядування та процесу реорганізації згідно з радянським законодавством після приходу до влади більшовиків. У 1937 році відбувся погром київської адвокатури, в результаті якого багато адвокатів і правників було розстріляно в підвалах НКВС. Найбільш вагомим здобутком презентованого дослідження є те, що уперше в українській історіографії вводяться у науковий обіг імена та біографії київських адвокатів та правників-жертв сталінського терору. У книзі детально показано біографії 18 київських адвокатів і 26 юристів, репресованих у 1937 – 1941 роках, розстріляних і похованих у Биківні.
НІМЗ «Биківнянські могили» висловлює щиру вдячність Центру досліджень адвокатури і права НААУ, який працює під керівництвом Ірини Василик, за багаторічну співпрацю й за те, що видання побачило світ.