У неділю 11 жовтня 2020 року Президент Республіки Польща Анджей Дуда разом з дружиною Агатою Корнхаусер-Дудою відвідав Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» в рамках офіційного триденного візиту в Україну. Державу Україна представляв Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.
Від імені Заповідника Президентське подружжя зустрічав перший заступник генерального директора Богдан Нетреба та представники керівництва установи. У заході взяли участь також представники Посольства Республіки Польща в Україні, члени польських культурних і громадських організацій Києва, представники українських та польських ЗМІ.
Варто зазначити, що вшанування пам’яті загиблих на території Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1941 років стало першим пунктом програми перебування Президента Республіки Польща в Україні. Анджей Дуда з дружиною поклали вінки до братських могил на українській та польській частинах Меморіалу. Після урочистого покладання вінків відбувся молебень за душі безвинно страчених.
У своїй промові Президент Республіки Польща Анджей Дуда підкреслив важливість збереження пам’яті про жертв сталінізму задля зміцнення незалежності і суверенітету як Польщі, так і України. «Ми стоїмо зараз на цій просякнутій кров’ю землі під Києвом, у місці, де поховано тисячі людей. Брехня про ці події походила з Москви і була одним із суттєвих елементів політики епохи соціалізму. Ми пишаємось, що правда про Катиньський злочин, про нелюдські вбивства, які чинила радянська влада, стала одним із фундаментів для справжньої свободи і незалежності». Віддаючи шану жертвам з так званого «Українського Катиньського списку», Президент Республіки Польща Анджей Дуда також згадав тисячі українців, похованих у Биківні: «Польські громадяни, польські офіцери ділять цю землю з вбитими мешканцями України. Це були люди, які просто хотіли жити на своїй землі, але яких убив радянський режим, аби знищити український народ, а тих, хто залишиться, підкорити і звести до статусу рабів. Сьогодні ми, вільні поляки, можемо вільно говорити про це тут, у вільній і незалежній Україні. Говорити як союзники, які пліч-о-пліч протистоять черговій російській агресії. Нашим спільним обов’язком є затримати її і повернути і Україні, і Європі ті кордони, які є кордонами згідно з міжнародним правом, справедливістю і просто здоровим глуздом. Цього сьогодні вимагає і пам’ять тих жертв, які спочивають тут у Биківнянському лісі».
Після офіційної частини представники польських громад Києва також поклали квіти і запалили лампадки на братських могилах Меморіалу.