НІМЗ «Биківнянські могили» є найбільшим в Україні місцем поховання жертв сталінських репресій, що охопили всі верстви суспільства. Місією Заповідника стало збереження і вшанування пам’яті про жертв політичного терору й перетворення цієї пам’яті на чинник формування колективної національної ідентичності громадян та дієвий запобіжник виникненню у суспільстві антигуманістичних тенденцій. Відтак, науково-дослідна, культурно-просвітницька, виставкова діяльність нашої установи була спрямована як на донесення правди про період Великого терору, висвітлення репресивних практик радянського тоталітарного режиму, так і на інформування широких кіл громадськості про персональний вимір Биківнянської трагедії.
Фотодокументальні виставки, підготовлені колективом НІМЗ «Биківнянські могили» упродовж 2015–2022 років, не лише розповідали про функціонування таємної спецділянки НКВС УРСР у Биківнянському лісі, й причини масових політичних репресій, а й через особисті історії показували втрати, яких зазнали українці у тій чи іншій соціально-професійній групі. Виставкові проєкти Заповідника, базуючись на раніше засекречених документах радянських спецслужб і рідкісних архівних матеріалах, відтворювали також і важливі епізоди тогочасного культурного, науково-освітнього, побутового життя українського населення.
Виставки вдало експонувалися на території Заповідника, а також у наших партнерів – Національному музеї історії України, Національному музеї літератури України, Музеї книги і друкарства України, НІАМ «Київська фортеця», КЗК «Музей пропаганди» Хмельницької обласної ради, Музеї «Літературна Канівщина», Запорізькому обласному краєзнавчому музеї, Василівському історико-архітектурному музеї-заповіднику «Садиба Попова», Бердянському краєзнавчому музеї, Хмельницькому обласному літературному музеї тощо, а також інших наукових і навчальних установах й органах місцевого самоврядування. НІМЗ «Биківнянські могили» повідомляє про вихід електронного каталогу своїх виставкових проектів, які можна замовити для експонування. Майбутні виставки Заповідника можна підтримати благодійно (деталі наприкінці каталогу).