Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» збирає матеріали, пов’язані з масовими політичними репресіями 1930-х – 1940-х років у Києві та області, для поповнення колекцій.

Важливою місією Заповідника є збереження пам’яті про трагічні події доби Великого терору й донесення інформації про злочини тоталітаризму до широкого кола громадськості. Задля її реалізації науковці установи не лише вивчають архівні документи та здійснюють наукові дослідження, а й збирають колекцію родинних фотографій і документів, поповнюють фондове та бібліотечне зібрання книжками, які стосуються історичних реалій радянської доби.

Звертаємось до небайдужих громадян із проханням поділитися фотографіями репресованих родичів, листами, книгами й іншими речами доби 1930-х років (або їх копіями). Ці фотографії та інші речові пам’ятки потрібні для наукової та виставкової роботи Заповідника та наповнення електронної бази даних жертв сталінського терору, похованих у Биківні.

Так само будемо вдячні за інформацію, яка стосується обставин арешту репресованої людини (спогади, що збереглись у родині, листи, відповіді органів радянської влади).

Масштаби Великого терору й велика кількість жертв не повинні затьмарювати персональних історій, за якими не лише доля конкретної людини, а трагедія цілої родини. Надіслані матеріали стануть як вагомою допомогою колективу Заповідника у його роботі з поширення правди про Биківнянську трагедію, донесення інформації про політичні репресії 1930-х – 1940-х років до українського суспільства й світової громадськості, так і своєрідним способом вшанувати пам’ять невинно убієнних.

Будемо вдячні за ваші пропозиції та надіслані матеріали. Просимо надсилати їх на е-мейл: bykivnya@gmail.com

Контактний телефон: (044) 253-03-55

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *