7 грудня 2022 року у рамках співпраці між Національним історико-меморіальним заповідником «Биківнянські могили» і Комунальним закладом культури «Музей пропаганди» (м. Шепетівка) відбулася онлайн-лекція «Вирок українському сміху».
Заступник генерального директора з наукової роботи Заповідника Тетяна Шептицька розповіла про розвиток українського гумору в 1920-х – 1930-х роках. Вона підкреслила, що сатиричне мистецтво більшовиків спрямовувалося на просування власних політичних наративів, які б допомогли їм утримати владу в Україні. Лекторка простежила, як на зміну сатиричним творам, присвяченим критиці негативних соціальних явищ чи людських якостей, приходять тексти, спрямовані на боротьбу з т.зв. «класовими ворогами» та іншими «антирадянськими елементами».
Тетяна Шептицька приділила значну увагу створенню та діяльності журналу «Червоний перець» (1922, 1927-1934) – від ідеї та логотипу до редакційної політики й долі його творців. Закономірно, що лекторка детально розповіла про життєвий шлях письменника Остапа Вишні як найяскравішого представника українського гумору періоду Розстріляного відродження, висвітливши зміни, як відбувалися в його творчості, а також обставини його арешту й заслання.
Тетяна Шептицька проаналізувала творчість письменників-гумористів Юрія Вухналя, Юхима Гедзя, Василя Чечвянського, поінформувавши про особливості їхніх архівно-кримінальних справ.