Триває співпраця Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» з факультетом української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

25 і 30 листопада 2021 року заступник генерального директора з наукової роботи НІМЗ «Биківнянські могили»Тетяна Шептицька прочитала кілька онлайн-лекцій для студентів різних спеціальностей цього факультету.

Зі студентами 1 курсу спеціальності «видавнича справа» предмет розмови стосувався репресованих імен української журналістики 1930-х. Тетяна Шептицька ознайомила учасників заходу з розвитком періодичного друку в цей період, викликами, які постали перед журналістами в часи формування тоталітарної системи, а також з механізмами й директивами, які перетворили пресу на засіб підтримки репресивної машини. Вона також розповіла про професійну самореалізацію, творчий доробок і обставини загибелі у в’язницях НКВС українських журналістів Льва Величка, Михайла Биковця, Євгена Касяненка, Феодосія Тарана-Гончаренка та інших.

30 листопада 2021 року лекторка зустрілася онлайн зі студентами та викладачами 2-4 курсів спеціальностей«філологія»і«середня освіта»та розповіла їм про перебіг літературного процесу 1920-х – 1930-х років, його дійових персонажів і суспільно-політичну та мистецьку атмосферу, в якій творили українські письменники. Тетяна Шептицька ознайомила слухачів із художніми здобутками літераторів покоління Розстріляного відродження та їхнім внеском у літературу. Детальніше вона зупинилася на життєвому шляху та обставинах знищення найвідоміших українських письменників, представлених у Биківнянському мартиролозі – Майка Йогансена, Михайля Семенка, Юрія Вухналя, Миколи Скуби, Івана Маловічка, Мирослави Сопілки.

Після лекції Тетяна Шептицька відповіла на запитання студентів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *