13 квітня 2021 року на території Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1941 рр. відбулась церемонія покладання вінків у пам’ять 81-річниці Катиньської трагедії за участі представників Посольства Республіки Польща в Україні і співробітників Заповідника.

В церемонії взяли участь Заступник Надзвичайного і Повноважного посла Республіки Польща в Україні Міхал Ґєрґонь, дружина Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Моніка Капа-Ціхоцька, Радник-консул Консульського відділу  Посольства Республіки Польща в Україні Яцек Гоцловський, Військовий аташе Мацєй Наленч, інші представники посольства. Заповідник представляли заступник генерального директора з наукової роботи Тетяна Шептицька, вчений секретар Валерій Філімоніхін, начальник відділу забезпечення міжнародних взаємозв’язків Ольга Озоліна.

Жертв сталінізму було вшановано покладанням вінків до братських могил на головній частині Меморіалу і Польському військовому цвинтарі, де спочивають розстріляні у 1940 р. НКВД громадяни ІІ Речі Посполитої. Отець Міхал Бранкевич з парафії святого Олександра в Києві відправив поминальну службу за загиблими.

Пам’ять жертв Катинського злочину традиційно вшановують 13 квітня. Саме в цей день у 1943 році вперше була оприлюднена інформація про масові поховання польських офіцерів, які після вступу військ СРСР на територію Польщі 17 вересня 1939 року опинилися в радянському полоні. 5 березня 1940 року за наказом очільника НКВС Л. Берії, підписаним Й. Сталіним, ухвалено рішення про їх розстріл. Крім офіцерів Польського війська, також були знищені представники інтелігенції, службовці та пересічні громадяни: вчителі, студенти, селяни… Майже 3500 громадян Другої Речі Посполитої з так званого «українського Катинського списку» спочивають у Биківнянському лісі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *