6 вересня 2021 року Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» приймав учасників ХХІ Міжнародного Катинського мотопробігу. Байкери з організації «Rajd Katyński» («Катинський мотопробіг») із різних куточків Польщі вшанували пам’ять похованих у Биківнянському лісі поляків, а також представників інших національностей. У заході також взяли участь представники Посольства Республіки Польща в Україні і члени полонійних організацій Києва і Броварів.
Маршрут Катинського мотопробігу щороку трохи змінюється, але його учасники завжди відвідують місця, пов’язані із Катинською трагедією, в тому числі НІМЗ «Биківнянські могили».
У світлі смолоскипів на польській частині Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1941 років відбулася Свята Євхаристія, після якої учасники заходу поклали квіти та поставили лампадки до братських могил на обох частинах Меморіалу.
У зверненні до присутніх капелан мотопробігу зазначив: «Ми зібралися тут сьогодні, щоб вшанувати пам’ять цих безвинних жертв. Бо якщо їх не будемо згадувати ми, про них до наступних поколінь буде волати це каміння».
Учасники мотопробігу подякували колективу Заповідника за працю зі збереження пам’яті та гостинність, яку польські байкери щорічно відчувають під час зупинки у Биківні.
Заступник надзвичайного і повноважного посла Республіки Польща в Україні Міхал Ґергонь подякував присутнім за спільну молитву і зазначив, що такі заходи це ще одна можливість замислитися над тим, що відбувалося на цьому місці у роки сталінського терору. Але одночасно це добрий поштовх робити все для того, щоб подібні трагедії не могли повторюватися, щоб замість сліз звучав безтурботний дитячий сміх.
Заступник генерального директора з наукової роботи Заповідника Тетяна Шептицька від імені установи подякувала учасникам Катинського мотопробігу і зазначила: «Ваш приїзд сюди свідчить про тяглість пам’яті, яку ви уособлюєте і зберігаєте. Ця пам’ять дає розуміння, хто ми є на цій землі. З іншого боку, такі зустрічі ще раз свідчать про те, що Биківня – це спільна трагедія українців і поляків, болюча сторінка історії, яка нас об’єднує. Ми мусимо зберігати цю пам’ять заради наступних поколінь».