6 вересня 2022 року у приміщенні КЗК “Музей пропаганди” (м. Шепетівка Хмельницької області) відбудеться відкриття фотодокументальної виставки Національного історико-меморіального заповідника “Биківнянські могили” «Розстріляна еліта: Биківнянський вимір».
Інформаційні банери виставки розповідають про стан розвитку української культури та науки 1930-х років та втрати у цих галузях під час більшовицького правління. З матеріалів виставки відвідувачі дізнаються про ключову роль українських інтелектуалів у збереженні національної ідентичності в часи соціокультурних змін та прагнення більшовицької влади остаточно утвердитись в Україні, ліквідувавши її провідну верству шляхом репресій або заміни на більш лояльних діячів із відповідною «правильною» біографією.
Матеріали архівно-кримінальних справ репресованих, унікальні фото з архівів та маловідомі документи дадуть уявлення щодо життєвого шляху, творчого доробку, обставин арешту і розстрілу представників творчих та інтелектуальних кіл тогочасного українського суспільства. Відвідувачі зможуть ознайомитись із долями письменників – Юрія Вухналя, Михайля Семенка, Мирослави Сопілки, художників – Миколи Івасюка, Володимира Гагенмейстера, Василя Седляра, акторів і режисерів Януарія Бортника, Сергія Каргальського, композитора й диригента Василя Верховинця, науковців – Івана Миронівського, Олександра Пучківського, Гната Ручка, археолога Трохима Теслі, етнографів і музейних працівниць Лідії Шульгіної, Ніни Заглади, військових – Лазаря Устименка, Антона Борисенка, які були знищені у в’язницях НКВС у Києві та поховані на території таємної спецділянки у Биківнянському лісі.
Виставка експонуватиметься у приміщенні “Музею пропаганди” до 30 вересня 2022.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *