20 жовтня 2017 року на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» відбувся пам’ятний захід до 135-річчя від дня народження та 80-річчя з дня смерті художника-монументаліста Михайла Бойчука, розстріляного органами НКВС у Києві.
Генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Богдан Біляшівський розповів присутнім про перебіг «Великого терору» в Україні, особливості проведення так званої «куркульської операції» НКВС і ліміти на розстріл, виділені для республіки. Він також звернув увагу на практику ліквідації радянськими репресивними органами представників творчої інтелігенції, підкресливши, що, крім М. Бойчука, були замордовані його найяскравіші учні-послідовники, знищено вагому частину творчого доробку школи бойчукістів.
Заступник генерального директора заповідника з наукової роботи Тетяна Шептицька поінформувала про історію створення та функціонування колишньої спецділянки НКВС УРСР у Биківнянському лісі,типові звинувачення, за якими арештовували представників української еліти. Також вона окреслила вплив М. Бойчука на мистецьке середовище 1920-х – 1930-х та розповіла про обставини його розстрілу.
Старший науковий співробітник заповідника Тамара Бойко означила основні віхи життєвого та творчого шляху М. Бойчука, особливості його художньої школи та закцентувала, що гоніння на «бойчукістів» почалися задовго до розпалу масових політичних репресій 1937-1938 років.
Архітектор, заслужений художник України Володимир Мельниченко ознайомив учасників заходу із задумом та історією створення стел, присвячених «бойчукістам» і розташованих на Міжнародному меморіалі жертв тоталітаризму 1937-1941 років.
Ректор Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука Оксана Полтавець-Гуйда зауважила, що знищення української провідної верстви було традиційною практикою імперії, як царської, так і радянської. Також вона розповіла, як інститут відроджує й продовжує мистецькі пошуки «бойчукістів».
Народний художник України, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка Володимир Прядка охарактеризував роль Клубу творчої молоді «Сучасник» у відкритті правди про Биківнянські поховання та пригадав деталі відвідування Л. Танюком, А. Горською, В. Симоненком Биківні.
Учасники заходу поклали квіти та поставили лампадки до Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1941 років.