28 жовтня 2016 року на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» відбувся захід із вшанування пам’яті художника-монументаліста Михайла Бойчука та «бойчукістів», розстріляних органами НКВС у Києві.

Генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили»  Богдан Біляшівський у своєму виступі охарактеризував творчий шлях М. Бойчука у контексті естетичних пошуків початку ХХ століття та тих змін, що відбувались у тогочасному українському суспільстві. Також він розповів присутнім про історію створення та функціонування спецділянки НКВС УРСР у Биківнянському лісі та звернув увагу на практику знищення радянськими репресивними органами представників творчої інтелігенції. Б. Біляшівський ознайомив учасників заходу з обставини арешту та розстрілу М. Бойчука, продемонструвавши копії документів з архівно-кримінальної справи митця.

Заступник генерального директора з наукової роботи Тетяна Шептицька окреслила ті значні втрати серед української інтелектуальної, мистецької, адміністративної еліти, які зазнала Україна під час сталінського терору. Вона назвала відомих учнів і послідовників М. Бойчука, знищених у київських в’язницях НКВС та похованих у Биківні – Миколу Касперовича, Софію Налепінську, Івана Липківського. Т. Шептицька подякувала учасникам заходу за увагу і пам’ять про цих митців.

Архітектор Володимир Мельниченко розповів про складну долю спадщини «бойчукістів», та як термін «школа Бойчука» використовувався радянською владою для звинувачення і переслідування художників.

Перед присутніми із літературно-музичними номерами виступили також студенти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та загальноосвітньої школи № 23 міста Києва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *