18 листопада 2021 року співробітники Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» взяли участь у традиційних Бойчуківських наукових читаннях, які організовує Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.


Науковий захід, присвячений мистецькій спадщини як Михайла Бойчука, одного із найталановитіших художників-монументалістів України першої половини ХХ ст., так представників його творчої школи, об’єднав не лише знаних науковців, а й молодих мистецтвознавців, аспірантів, студентів. З вітальними словами перед учасниками читань виступили проректор з наукової роботи КДАДПМД імені Михайла Бойчука Сергій Чирчик та помічник ректора з творчих і організаційних питань Юлія Полтавська.

Старший науковий співробітник НІМЗ «Биківнянські могили» Тамара Бойко підкреслила важливість вшанування пам’яті репресованих художників-бойчукістів як для Заповідника, так і для Академії. Вона також зазначила, що меморіальні практики сучасних українських науковців і музейників спрямовуються, передовсім, на те, аби Михайло Бойчук і представники його школи посіли гідне місце у культурному просторі України.

Заступник генерального директора з наукової роботи НІМЗ «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька зосередила свою увагу на художниках-«бойчукістах» як визначних постатях Биківнянського мартиролога. На прикладі архівно-кримінальної справи Василя Седляра вона продемонструвала ставлення радянської влади в особі представників її репресивного апарату до українських художників, які пропагували модерні авангардні підходи до живопису з урахуванням глибоко національних мотивів і духовних джерел. Тетяна Шептицька закликала молоде покоління митців вивчати архівно-кримінальні справи попередників не лише задля з’ясування певного фактажу чи побудови психологічних портретів, а задля унеможливлення тоталітарних практик у майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *