Більшовицький терор завжди вирізнявся особливою жорстокістю та антигуманністю. У категорію «ворогів народу» міг потрапити будь-хто, незалежно від статі, віку, професії, соціального походження, освіти тощо. В’язничний побут у камерах тюрем НКВС чи таборах ГУЛАГу, безперечно, не додавав ні сил, ні здоров’я, ні надії на світле майбутнє, а багатогодинні допити могли зламати найстійкіших.

Окрему категорію заарештованих у роки Великого терору складали жінки, яких могли репресувати у зв’язку з діяльністю чоловіка або через власну життєву позицію, коло знайомств і спілкування тощо.

Українські письменниці доби Розстріляного відродження презентували не лише різні творчі угруповання, літературні стилі та напрямки, а й стратегії поведінки в суспільстві чи мистецьких колах. Допомогли чи зашкодили їм попередній досвід, становище родини, партійна належність, коли вони опинилися у в’язницях НКВС, можна буде дізнатися на зустрічі «Українські письменниці у чекістських застінках».

Захід відбудеться 10 травня 2023 року о 17:00. Співорганізаторами зустрічі є НІМЗ «Биківнянські могили» та Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького.

Перед відвідувачами заходу виступить заступник генерального директора з наукової роботи Заповідника, кандидат філологічних наук Тетяна Шептицька, яка розповість про те:

  • кого з українських письменниць було репресовано в часи сталінського терору;
  • наскільки інтенсивними були допити жінок чекістами;
  • якими були умови перебування жінок у камерах і карцерах НКВС,
  • у чому звинуватили Л. Піонтек, Мирославу Сопілку, З. Тулуб, В. Черняхівську.

Зустріч відбудеться в Музеї Михайла Старицького (вул. Саксаганського, 93)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *