20 березня 2019 року в приміщенні Вишгородської центральної районної бібліотеки відбулася лекція «Биківня – територія пам’яті», яку прочитала заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька. Учасниками заходу стали військовослужбовці Військової частини № 3077 Національної гвардії України, а також працівники бібліотеки та зацікавлені вишгородці.

Присутні довідались про причини Великого терору, особливості його перебігу в Києві та області, ознайомились із маловідомими фактами й новими дослідженнями, присвяченими масовим політичним репресіям 1930-х років. Тетяна Шептицька також розповіла про діяльність т.зв. позасудових органів – вищої двійки та трійок НКВС, методи роботи слідчих та способи фальсифікації ними справ. Окрему увагу приділено функціонуванню органів НКВС на Київщині та ролі секретних співробітників у реалізації репресивної політики радянської влади. На прикладі постатей з Биківнянського мартирологу – науковця Г. Ручка, вчительки Я. Майзель, письменників М. Мороза, Л. Піонтек, М. Семенка – лекторка проаналізувала основні віхи їхнього життя, обставини арешту й предмет звинувачень та вказала на підстави для реабілітації репресованих.

Тетяна Шептицька також поінформувала присутніх про історію появи та функціонування таємної спецділянки НКВС УРСР у Биківнянському лісі, довготривалий процес відкриття правди як про злочини сталінізму, так і про Биківнянську трагедію, закликавши активніше цікавитись українською історією, власним родоводом та подіями, що відбувались у регіоні. 

Працівники бібліотеки підготували книжково-ілюстративну викладку літератури «Навіки в пам`яті народній», на якій демонструвались і видання Заповідника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *