23 жовтня 2016 року Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» спільно із Громадською організацією «Український світ» та «Безкоштовними курсами української мови» провели культурно-просвітницький захід під назвою «І звук моїх поез ущухне вдалині…» (пам’яті Розстріляного відродження).
Слухачі курсів читанням віршів вшанували пам’ять письменників «Розстріляного відродження», а також усіх загиблих під час сталінського терору. Для учасників заходу заступник генерального директора з наукової роботиТетяна Шептицька провела лекцію-екскурсію «Биківня – від території смерті до місця пам’яті», в якій розповіла про історію функціонування таємної спецділянки НКВСна території 19-20 кварталів Биківнянського лісу, про історію злочинів, скоєних комуністичною владою в Україні та на Київщині в період 1937-1941 рр. Окрему увагу вона приділила інформації про найвідоміших постатей із Биківнянського мартирологу.
Учасники заходу ознайомилися також із виставкою «Биківня – територія пам’яті», що експонується на території Заповідника.
![](https://bykivnia.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/85a9ef367f97c53d1605d5629fbec76f.jpg)
![](https://bykivnia.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/fc2d24603c7c6827ac744320b7eb6b52.jpg)