28 серпня 2018 року Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» приймав учасників уже ХVIII Міжнародного Катинського мотопробігу. Байкери з організації «Rajd Katyński» («Катинський мотопробіг») із різних куточків Польщі вшанували пам’ять похованих у Биківнянському лісі поляків та інших жертв комуністичного режиму.Маршрут Катинського мотопробігу щороку трохи змінюється, але його учасники завжди відвідують місця, пов’язані із Катинською трагедією та історією Польщі. У 2018 році він проходить територією Польщі, Естонії, Росії, Грузії та України.

При світлі смолоскипів на польській частині Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1941 років відбулася Свята Євхаристіяі поминальна меса, після якої учасники заходу поклали квіти та поставили лампадки до братських могил на українській та польській частинах Меморіалу.

У своїй промові капелан мотопробігу, священик Даріуш Станьчик, зазначив, що учасники Катинського пробіг вшановують пам’ять усіх загиблих, які постраждали від комуністичного режиму. На його переконання, комунізм з його антирелігійними настановами спричинив втрату милосердя, сумління, співчуття, спровокувавши таким чином розбрат, війни і масові вбивства громадян. Відтак, сучасним поколінням потрібно пам’ятати про людиноненависницьку природу тоталітарних режимів і сприяти діалогу та порозумінню між сусідніми народами. Він також вшанував молитвою пам’ять усіх, хто загинув в Україні від Голодомору 1932-1933 років.

Керівники Катинського мотопробігу вручили президенту Київського національно-культурного товариства поляків «Згода» Антону Стефановичу та директору Польського дому в Києві, заступнику голови Федерації польських організацій в Україні Марії Сівко прапор Республіки Польща, переданий українській полонії прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким.

Учасники мотопробігу подякували колективу Заповідника за працю зі збереження пам’яті та гостинність, яку польські байкери щорічно відчувають під час зупинки у Биківні.

З короткими промовами також виступили представник Посольства Ресмпубліки Польща в Україні Яцек Гоцловський та Генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Богдан Біляшівський. Яцек Гоцловський наголосив, що спільні вшанування пам’яті жертв сталінських репресій є одним із засобів налагодження порозумінння між Україною та Польщею. Богдан Біляшівський зазначив, що українців і поляків об’єднує в Биківні спільна трагедія. Допоки представники обох народів спільно збиратимуться вшановувати жертв сталінського терору, до тих пір житиме пам’ять про цих невинно убієнних.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *