20 травня 2024 р. у рамках співпраці Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» з ЦБС Печерського району м. Києва відбулася лекція заступника генерального директора з наукової роботи НІМЗ «Биківнянські могили» Тетяни Шептицької для читачів бібліотеки «Печерська». Зустріч була присвячена письменникам Розстріляного відродження, похованим у Биківні.

Тетяна Шептицька розповіла про початковий етап трагедії, яка розгорталася в 1920-1930-х роках, про розквіт української літератури, який позначився на творчості молодого покоління, та про те, як влада почала активно вживати репресивні заходи. 

Лекторка ознайомила присутніх з періодом Великого терору 1937-1938 років, на прикладах зі спогадів Зінаїди Тулуб окреслила особливості арешту та допиту.

Особливу увагу вона приділила історіям Михайля Семенка, Василя Чечвянського, Юрія Вухналя, Майка Йогансена, Івана Кулика, Миколи Булатовича, Миколи Борисова, Люціани Піонтек, розповіла про внесок цих митців у розвиток літератури.

Підсумовуючи, Тетяна Шептицька зазначила, що події 1937–1938 років залишили глибокий слід в українській літературі. Адже було втрачено ціле покоління митців і, незважаючи на те, що згодом ці письменники були реабілітовані, їхня спадщина довгий час перебувала під забороною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *