2 березня 2017 року заступник генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька прочитала кілька лекцій для вчителів і учнів Бориспільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 імені Юрія Головатого.

Т. Шептицька розповіла про перебіг доби «Великого терору» в Києві та Київські області, діяльність позасудових органів, зокрема «Особливих трійок», механізми здійснення масових політичних репресій радянською владою. Учні також довідались про особливості функціонування спецділянки НКВС у «Биківнянському лісі» та внесок українських шістдесятників, громадських діячів пізнішого часу, науковців у відкриття правди про неї.

Т. Шептицька звернула окрему увагу на письменників «Розстріляного відродження», які були страчені у Києві та поховані у Биківні. Вона охарактеризувала основні риси, властиві творчості цього покоління, вказала на внесок митців у тематику та жанрову палітру українського письменства 1920-х – 1930-х років, ознайомила учнів з обставинами арештів М. Семенка, М. Йогансена, А. Михайлюка, В. Черняхівської. Т.Шептицька підкреслила цілеспрямовану політику радянської влади на придушення вільнодумства, знищення української інтелігенції як найбільш активного і свідомого прошарку суспільства, фактично одночасне проведення каральних операцій стосовно українських літераторів, що відбувались у Києві, Харкові, Сандормоху.

Присутні отримали можливість побачити копії матеріалів із архівно-кримінальних справ розстріляних письменників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *