31 березня 2017 року до Науково-дослідного інституту українознавства МОН України завітали співробітники Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» з лекціями, присвяченими Биківнянській трагедії.

Вчителі та переможці Ювілейного Х Міжнародного конкурсу з українознавства – учні 10-11 класів загальноосвітних навчальних закладів прослухали лекції ученого секретаря Заповідника Валерія Філімоніхіна «Спецділянка НКВС УРСР у Биківні» та «Місце пам´яті – Биківня» у рамках лекторію «Забуттю не підлягає».

Валерій Філімоніхін розповів про створення та функціонування одного із найтаємніших об´єктів радянської влади – спецділянки НКВС УРСР  у перебігу Великого терору в Києві та Україні.  Звернув окрему увагу на масові репресії проти представників національних меншин. Ознайомив присутніх з директивними документами ПБ ЦК ВКП(б), НКВС СРСР, що засвідчують антинародну сутність тоталітарної радянської влади. Також відповів на численні питання вчителів та учнів, які стосувались репресивної політики радянської влади у довоєнний період, історії та методів діяльності позасудових органів у період масового терору. Після лекцій присутні відвідали виставку «Биківня –  територія пам´яті».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *