26 травня 2021 року заступник генерального директора з наукової роботи НІМЗ «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька виступила з лекцією перед читачами Центральної бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва та всіма, хто долучився до онлайн-трансляції.

Тетяна Шептицька стисло охарактеризувала літературний процес в Україні 1920-х – початку 1930-х років, його представників і тенденції розвитку. Вона акцентувала на запровадженні владою методу соцреалізму в мистецтві, який фактично сприяв перетворенню літератури у засіб пропаганди та форму обслуговування потреб пролетаріату як панівного класу. Лекторка відзначила тематичні й жанрові трансформації українського письменства в цей період та підкреслила дію політичних чинників на літературу.

Тетяна Шептицька також розповіла про початок репресій у середовищі літераторів, пов’язаний з арештом М. Ялового та самогубством М. Хвильового, та посилення терору в 1937-1938 роках. Лекторка проаналізувала справи арештованих письменників – Михайля Семенка, Миколи Скуби, Івана Маловічка, Вероніки Черняхівської, Якова Савченко та підкреслила шаблонність і  схожість свідчень та методи роботи слідчих.

Лекція доступна до перегляду на сторінці організатора у мережі Фейсбук за лінком:

https://www.facebook.com/shevkyivlib/videos/vb.116523891833135/2484333531713046/?type=2&theater

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *