11 лютого 2022 року заступник генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька зустрілася зі студентами і викладачами Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та соціальних наук Міжрегіональної Академії управління персоналом.


Лекція Тетяни Шептицької була присвячена репресованим постатям української журналістики 1930-х років, які були розстріляні в роки Великого терору в Києві та поховані на території Заповідника.

Студенти першого курсу кафедри журналістики МАУП дізналися про зміни, які пережила друкована преса у 1920-х – 1930-х роках, та основні економічні й політичні виклики, що постали перед їхніми колегами в міжвоєнний період у СРСР. Лекторка також розповіла про систему функціонування ЗМІ та радіо у часи становлення тоталітарної системи – від накладів, появи виробничо орієнтованої преси до партійного контролю і тематичної цензури. Тетяна Шептицька розкрила механізми, які застосовувала радянська влада для перетворення журналістики у рупор пропаганди та формування потрібної атмосфери у суспільстві, зупинившись окремо на формуванні культу особи Й. Сталіна, масованій популяризації колективізації і боротьби з т.зв. “ворогами народу”.

Тетяна Шептицька ознайомила студентів із біографіями, професійним шляхом, обставинами арештів і знищення журналістів Льва Величка, Феодосія Тарана-Гончаренка, Семена Каца, Михайла Биковця, які знайшли свій останній спочинок у Биківнянському лісі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *