25 березня 2024 року заступник генерального директора з наукової роботи НІМЗ «Биківнянські могили», кандидат філологічних наук Тетяна Шептицька зустрілась зі студентами факультету журналістики Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. Лекція була присвячена письменникам Розстріляного відродження, що знайшли свій останній спочинок на таємній спецділянці НКВС УРСР у Биківнянському лісі.

Через обстріл Києва російською федерацією частина лекції пройшла в укритті. Проте звуки повітряної тривоги та чергові злочини рф стали додатковим підтвердженням важливості вивчення дій радянського тоталітарного режиму. Тетяна Шептицька розповіла про етапи знищення української інтелігенції в 1920-х – 1930-х роках, пояснивши їх причини та наслідки. На окремих письменницьких історіях лекторка показала всі особливості перебування у в’язницях НКВС, способи поводження із заарештованими митцями, моменти біографії та творчості, які використали чекісти для звинувачення і знищення українських літераторів.

Наприкінці лекції Тетяна Шептицька від імені Заповідника подарувала Київському столичному університету імені Бориса Грінченка низку видань, присвячених Биківнянській трагедії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *