Триває співпраці між Національним історико-меморіальним заповідником “Биківнянські могили” і Комунальним закладом культури “Музей пропаганди” (м. Шепетівка). 12 жовтня 2022 року відбулася лекція “Українські письменники Розстріляного відродження, поховані в Биківні”, організована обома установами.

Лекцію прочитала заступник генерального директора з наукової роботи Заповідника Тетяна Шептицька, яка окреслила загальний внесок цього покоління митців у розвиток української культури ХХ ст. Вона охарактеризувала особливості літературного процесу 1920-х – 1930-х років, зокрема тенденції щодо його уніфікації, інспіровані владою.

Тетяна Шептицька також систематизувала типи звинувачень, інкримінованих літераторам співробітниками НКВС, і деталізувала інформацію про документи, наявні в архівно-кримінальних справах розстріляних письменників. Окрему увагу лекторка звернула на обставини арештів, предмет звинувачення і перебіг “слідства” щодо відомих і малознаних тогочасних літературних діячів. Зокрема, вона розповіла присутнім про долі Майка Йогансена, Івана Кулика, Миколи Булатовича, Михайля Семенка, Віктора Гудима, Миколи Борисова, Люціани  Піонтек, Мирослави Сопілки та ін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *