11 травня 2022 року відбулась зустріч заступника генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Тетяни Шептицької із читачами ЦРБ ім. П. Загребельного Деснянського району м. Києва.

Темою зустрічі стала Биківня як символічна територія пам’яті та як колишня таємна спецділянка НКВС УРСР. Тетяна Шептицька наголосила на важливості формування національної пам’яті українців, складовою якою повинна бути й інформація про трагічні сторінки минулого. Вона також розглянула Биківнянську трагедію в контексті репресивних практик радянської влади, започаткованих у 1918 році Декретом про Червоний терор. Тетяна Шептицька розповіла про пропагандистське, суспільно-політичне і психологічне тло Великого терору 1937-1938 та його безпосередніх виконавців на території УРСР. Окрім функціонування спецділянки НКВС УРСР у Биківнянському лісі, учасники зустрічі також довідалися про найвідоміших діячів української культури, похованих на території Заповідника.

Запис зустрічі можна переглянути на сторінці Центральної бібліотечної системи Деснянського району м. Києва у соцмережі Фейсбук. https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=371805688332942

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.