Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» з 2019 року виступає співорганізатором і партнером Українського видавництва «Смолоскип» у відзначенні неофіційного Дня українського футуризму. У зв’язку з обставинами воєнного часу у 2022 році вшанування репресованих письменників-футуристів відбулося у форматі поетичного флешмобу.

Неформальний День українського футуризму відзначається 20 квітня, у день народження письменника Ґео Шкурупія, одного із лідерів покоління «Розстріляного відродження». Закликаючи до участі у флешмобі, заступник генерального директора з наукової роботи Тетяна Шептицька сказала: «Хай звучать сьогодні вірші українських футуристів у пам’ять про них і про всіх митців, що загинули від рук червоної орди. Ми б’ємося не лише за людей і території, але й за нашу ідентичність і культуру. І ми переможемо!» Вона також нагадала, що на території Заповідника знайшли свій останній спочинок поети-футуристи Михайль Семенко, Андрій Михайлюк, Микола Скуба, Іван Маловічко, Володимир Ярошенко.

У поетичному флешмобі 20 квітня 2022 року взяли участь сучасні українські митці: письменник, видавець, громадський діяч і воїн-доброволець Сергій Пантюк, бард і один із організаторів фестивалю «Ше.Fest» Ігор Двигало, письменник і перекладач Олег Коцарев, поети Анна Малігон, Лесик Панасюк, Дарина Гладун, Елла Євтушенко, В’ячеслав Левицький, поет і художник Богдан-Олег Горобчук.

Відео з поезіями футуристів можна переглянути у соцмережі Фейсбук за хештегами #деньфутуризму #український_футуризм #майбутняперемога або на сторінці Заповідника https://www.facebook.com/Bykovnya1937

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *