21 вересня 2017 року учні Публічної гімназії № 16 ім. жертв Катині з Лодзі (Польща) та члени товариства «Родини Катиньські» відвідали Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили». Для юних поляків цей візит став черговою подією у рамках проекту «Тривала пам’ять поколінь».

Символічно, що візит до Заповідника відбувся у день п’ятої річниці відкриття Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1941 рр., складовою частиною якого є Польський військовий цвинтар.

Одним з ключових моментів заходу стала панахида за загиблими, після якої учасники поклали вінки та запалили лампадки на братських могилах. Окремо свічками, червоно-білими прапорцями та квітами учні вшанували своїх загиблих земляків з Лодзі, чиї імена вони відшукали на пам’ятних плитах.

Член правління Товариства «Катиньска родина» Казіміра Лянге, історик і археолог д-р Мечислав Гура, полковник юстиції у відставці і дослідник Биківні Андрій Амонс розповіли присутнім, як брали участь у розкопках і закликали зберігати пам’ять про безвинних жертв тоталітаризму.  

Генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Богдан Біляшівський нагадав присутнім про те, що в ці дні ми відзначаємо 80 річницю «Великого терору» 1937-1938 рр., складовою частиною якого були так звані національні операції. І чи не наймасовішою з них була саме польська операція. «Польська та українська частини меморіалу поділені лише з точки зору архітектурного рішення, продовжив віню – Насправді у нас  спільна трагедія і спільний біль».

У заході також взяли участь представники Консульського відділу Посольства Республіки Польща та польської громади Києва. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *