Вшанування в Україні постраждалих від сталінського терору продовжується і після Дня пам’яті жертв політичних репресій. 23 травня 2019 року на запрошення Духовно-просвітницького центру «Спадщина» з ініціативи Вишгородського клубу інтелігенції (м. Вишгород) у приміщенні Вишгородської районної ради заступник генерального директора з наукової роботи Заповідника Тетяна Шептицька виступила з лекцією перед членами організації та громадськими активістами міста.

Вона розповіла про функціонування таємної спецділянки НКВС УРСР у 19, 20 кварталах Биківнянського лісу  в контексті реалізації  оперативного наказу №00447 «Про репресування куркулів, кримінальних злочинців та антирадянських елементів». На окремих прикладах і біографіях очільників або співробітників НКВС (І. Леплевського, І. Нагорного, Л. Павличева, С. Альтзіцера)  було проаналізовано  методи, які застосовували радянські спецслужби щодо заарештованих, охарактеризована діяльність трійок НКВС, розглянуті приклади зловживань, мародерства й фальсифікації справ з боку  чекістів. Окрему увагу лектора приділила багаторічному процесу відкриття правди про Биківнянські могили та діяльності урядових комісій.

Тетяна Шептицька також поінформувала присутніх про окремі постаті з Биківнянського мартирологу, розказавши, зокрема, про правників Арнольда Кристера , Миколу Кенінгфеста, перукаря Івана Вознюка, письменників Михайля Семенка, Вероніку Черняхівську, Юрія Вухналя, вчителів Василя Івчука, Елеонору Зейберт, які знайшли свій останній спочинок під соснами Биківні.

Присутні на лекції висловили свої міркування щодо політики національної пам’яті в сучасній Україні та можливого судового процесу над злочинами комунізму, а також пообіцяли відвідати Заповідник, аби вшанувати пам’ять вишгородців та інших українців, похованих на його території.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *