У середу 30 листопада 2022 року НІМЗ «Биківнянські могили» і КЗК «Музей пропаганди» (м. Шепетівка) запрошують на онлайн-лекцію «Життя і творчість Михайла Бойчука».

Михайло Львович Бойчук – представник покоління Розстріляного відродження, український митець, художник світового рівня, засновник національної школи монументального живопису. Створив новаторський мистецький напрямок «бойчукізм», заснований на синтезі візантійських фресок, давньоруського іконопису та українського народного малярства. Бойчукізм за своїм масштабом був унікальним явищем в українській культурі першої третини ХХ сторіччя і суттєво позначився на розвитку національного живопису, скульптури, графіки, кераміки, різьблення, килимарства. 

Проте людська і творча доля Михайла Бойчука та його найближчих послідовників склалася трагічно. У липні 1937 року Михайла Бойчука та його учнів Івана Падалку, Василя Седляра, Івана Липківського було розстріляно в Києві за вироком виїзної сесії Військової колегії Верховного суду СРСР.

Під час лекції можна буде дізнатися:

– про початки творчого шляху Михайла Бойчука;

– коли і як заявив про себе світові «бойчукізм»;

– про внесок Михайла Бойчука у створення Української Академії Мистецтв;

– хто і як допитував видатного художника;

– що зафіксувала архівно-кримінальна справа Михайла Бойчука.

Лекторка: Тамара Бойко, старший науковий співробітник Національного історико-меморіального заповідника “Биківнянські могили”. 

Початок лекції о 15:00. 

Приєднатися можна буде за посиланням: https://us04web.zoom.us/j/5335477709?pwd=aKyLAWdfGmNr0KLINRRpBQalSMR0BX.1

Ідентифікатор конференції: 533 547 7709

Код доступу: lecture

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *