01 листопада 2022 року в рамках спільного проекту Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» та Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого відбулась лекція «Репресовані українські художники, поховані у Биківні. Михайло Бойчук життя і творчість».

Старший науковий співробітник НІМЗ «Биківнянські могили» Тамара Бойко розповіла про життєвий шлях художника Михайла Бойчука та його внесок в український живопис ХХ ст. Окремо вона згадала про діяльність митця у процесі заснування Української Держаної Академії мистецтв. Тамара Бойко також проаналізувала особливості мистецького напрямку «бойчукізм», що спирався на традиції давньоруського іконопису, візантійських фресок та українського народного малярства. 

Лекторка розглянула кампанію радянської влади з цькування й дискредитації «бойчуукістів» і ознайомила присутніх з копіями матеріалів архівно-кримінальної справи Михайла Бойчука.

Після лекції Тамара Бойко відповіла на запитання присутніх, що стосувалися приховування радянською владою правди про сталінські репресії 1930-40-х років і окремих сторінок історії Заповідника, зокрема обставин будівництва Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1941 рр. у Биківнянському лісі. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *