13 березня 2023 року заступник генерального директора з наукової роботи НІМЗ «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька прочитала лекцію для студентів Київського фахового коледжу туризму та готельного господарства.

Свою лекцію Тетяна Шептицька розпочала з необхідності засвоювати історичні уроки, підкресливши зв’язок війни, розв’язаної російською федерацією, з тим, що російське суспільство досі не засудило злочини сталінізму. Вона також ознайомила присутніх з причинами та наслідками Великого терору, жертви якого покояться на багатьох місцях пам’яті в Україні, зокрема й на території колишньої спецділянки НКВС у Биківнянському лісі. 

Лекторка розповіла про наявні на сьогодні міжнародні та всеукраїнські баз даних жертв масових політичних репресій в СРСР і ознайомила з процесами формування мартирологів і труднощами, які виникають у дослідників. Тетяна Шептицька розглянула історію формування Биківнянського скорботного списку – від перших публікацій переліків репресованих у газеті «Вечірній Київ», книжок М. Лисенка, М. Роженка, Л. Авраменка, А. Амонса, О. Бажана до бази, яку формують науковці Заповідника.

Наприкінці лекції Тетяна Шептицька закликала студентів знайомитися з науково-просвітницькими проєктами Заповідника, які оприлюднюються на сайті установи, сторінках на Фейсбуці та Ютубі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *