9 листопада 2022 року відбулася чергова лекція із циклу «Забуттю не підлягає» НІМЗ «Биківявнянські могили». Співорганізатором онлайн-заходу виступили партнери Заповідника – КЗК «Музей пропаганди» (м. Шепетівка). На цей раз лекція була присвячена трагічній долі родини Митрополита УАПЦ Василя Липівського та гонінь, яких вона зазнала.

Старший науковий співробітник НІМЗ “Биківнянські могили” Тамара Бойко, звернула увагу, що під час Великого терору під масові політичні репресії потрапляли учасники різноманітних творчих спілок, члени одного й того самого трудового колективу, односельці й цілі родини. Особливо «увагою» НКВС користувалися, на її думку, сімї видатних українських діячів, причетних до розвитку національної культури, мистецтва, церкви.

Лекторка детально розповіла про голову родини Василя Липківського – засновника і першого Митрополита Української автокефальної православної церкви, окресливши його внесок у розвиток українського церковного життя початку ХХ сторіччя. Тамара Бойко на прикладі долі Василя Липківського показала, як радянська влада, здійснюючи свою антирелігійну політику, знищувала духовний простів українців, ліквідовувала церкви й розстрілювала видатних очільників УАПЦ. 

Також на основі архівно-кримінальних справ Василя Липківського, його синів Івана і Валеріана лекторка висвітлила методи НКВС з отримання зізнань під час слідства. Тама Бойко поінформувала присутніх про доньок Марію, Ганну, Тетяну, які, зважаючи на їх священницьке походження, також зазнали переслідувань від радянської влади. 

Після лекції лекторка відповіла на запитання присутніх, що стосувались окремих сторінок історії Заповідника. Серйозну увагу до теми лекції виявив прес-офіцер Генерального штабу ЗСУ Андрій Ковальов, якому Заповідник вдячний за активність і поставленні запитання. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *