23 березня 2023 року відбулася спільна пресконференція в Медіа центрі Україна-Укрінформ за участю представників Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства у справах ветеранів, Українського інституту національної пам’яті та КМДА, родин загиблих воїнів.

Під час заходу учасники презентували бачення державних органів щодо побудови Національного військового меморіального кладовища для вшанування загиблих Захисників та Захисниць України, які відстоювали єдність та незалежність України.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко зазначив: «Ми сьогодні якраз і зібрались тут, аби розказати, яким ми бачимо рішення, щоб створити умови для поховання загиблих вже цього року в конкретному місці. Саме тому МКІП запропонувало найбільш швидкий шлях вирішення цього питання. У нас є Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили». Він знаходиться на виїзді з Києва на Броварському шосе. Це місце пам’яті й поховання жертв сталінських репресій. Ми думаємо, що доречно поруч облаштувати кладовище. Підкреслюю, не у самому заповіднику, а поруч. Там є дві ділянки в лісі, де можна створити місце вшанування наших загиблих військових. Це найбільш швидкий шлях, щоб там вже можна було починати облаштовувати кладовище».

Під час пресконференції також виступили Юлія Лапутіна, Міністр у справах ветеранів України, Віра Литвиненко, мама загиблого бійця полку «Азов» Владислава Литвиненка, Вікторія Красовська, дружина загиблого азовця Віталія Красовського.

З деталями обговорення можна ознайомитися на сайті МКІП:  https://mkip.gov.ua/news/8833.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *