23 березня 2023 року у Центральній районній бібліотеці ім. П. А. Загребельного відбулася лекція НІМЗ «Биківнянські могили» – «Імена, викреслені з афіш. Діячі театру і кіно у Биківнянському мартирологу». Про акторів і режисерів, які присвятили своє життя театру, розповідала Олена Полідович, керівниця науково-дослідного відділу Заповідника.

Надзвичайно щирій та невимушеній атмосфері, яка панувала під час заходу, сприяло бібліотечне середовище і небайдужа до теми аудиторія. Під час лекції відвідувачі бібліотеки, які є мешканцями Деснянського району Києва, дізнались про розвиток театру в підрадянській Україні 1930-х років, ідеологічні настанови й наслідки втручання держави у творчі процеси мистецьких колективів. Лекторка розповіла про долю яскравих представників театральної справи: теоретика українського народного танцю Василя Верховинця, театрознавців Олександра Киселя та Йону Шевченка; учнів Леся Курбаса, березільців Януарія Бортника, Бориса Дробинського, Степана Шагайду тощо. Наскрізною темою розповіді стала трагічна доля митців, розстріляних у київських в’язницях в період Великого терору 1937 – 1938 років і похованих на території «спецділянки НКВС» у Биківнянському лісі.

Олена Полідович від імені Заповідника подарувала Центральній районній бібліотеці ім. П. А. Загребельного книгу дослідника Биківнянської трагедії Миколи Лисенка «Биківня – наш вічний біль» і брошуру «Биківня. Від місця смерті до території пам’яті».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *