27 листопада 2015 року у річницю розстрілу Митрополита Василя Липківського співробітники Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» та Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, представники духовенства та громадські діячі провели захід «Не бійтесь! Коли наша справа правдива й угодна Богові, ніхто нас не переможе!», присвячений пам’яті видатного служителя церкви.

У заході взяли участь Богдан Біляшівський, генеральний директор Заповідника, Тетяна Шептицька, заступник генерального директора з наукової роботи, Арсен Зінченко, голова Всеукраїнського товариства імені Митрополита Василя Липківського, Олесь Шевченко, дисидент, колишній політв’язень, член Української Гельсінської спілки, Валентина Піскун, доктор історичних наук, отець Андрій Власенко, настоятель Свято-Михайлівської церкви в Національному музеї народної архітектури й побуту та інші.

Генеральний директор Заповідника Б. Біляшівський нагадав присутнім історію створення й функціонування колишньої спецділянки НКВС УРСР у Биківнянському лісі та продемонстрував архівні документи, які засвідчили обставини смерті Митрополита В. Липківського. У день його розстрілу від рук нкведистів у Києві загинуло ще 86 людей. «Злочини комуністичного тоталітарного режиму потребують ще великого і ґрунтовного дослідження. Українців як спільноту позбавили не лише церковної чи мистецької еліти, а й загальмували подальший розвиток суспільства. Митрополит Василь Липківський жив і діяв у добу відновлення української державності та протиборства з антиукраїнським режимом і докладав максимальних зусиль до створення УАПЦ. Хочеться вірити, що наше покоління дочекається постання в державі єдиної самоврядної української церкви. В особі Митрополита Василя Липківського ми також вшановуємо пам’ять усіх розстріляних у часи Великого терору в Україні» – наголосив Богдан Біляшівський.

Арсен Зінченко підкреслив духовну стійкість і високу силу духу Митрополита Василя Липківського, який у чекістських катівнях мужньо витримав випробування та не визнав жодного із брехливих звинувачень. І навпаки, завжди обороняв і пропагував ідею української церкви.

Тетяна Шептицька, яка зауважила, що страх, насаджуваний комуністичним режимом, замовчування правди про злочини проти людства мусять бути подолані. І зараз прийшов нарешті час пошанувати жертв тоталітаризму, щоб ця трагедія не залишилась малознаною чи знеособленою. Сучасники і наступні покоління мають пам’ятати про вагу кожного людського життя.

Отець Андрій Власенко нагадав про служіння Митрополита Василя Липківського та страдницький шлях Української автокефальної церкви у радянські часи. Панотець висловив надію, що ми, як і Митрополит, мужньо здолаємо шлях боротьби за демократичну, європейську українську державу. А також поблагословив усіх присутніх на добрі справи.

Учасники заходу пошанували пам’ять розстріляних покладанням квітів до української та польської частин Міжнародного меморіалу жертвам тоталітаризму.

О. Андрій Власенко відправив поминальний молебень за жертвами політичних репресій та голодоморів в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *