У суботу 13 травня 2017 року на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» відбулася толока за участю співробітників Заповідника, членів родин репресованих і представників громадськості. Напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій у рік 80-х роковин початку «Великого терору» усі охочі змогли взяти участь у прибиранні території Заповідника.

На жаль, ліс, який у 1937-1941 був свідком кривавих злочинів комуністичного режиму, в наші дні не рідко стає свідком людської байдужості та недбалості. Пластиковим пляшкам, паперовим, поліетиленовим пакетам та іншому бруду не місце у зеленій зоні в цілому і тим паче у такому скорботному місці. Тож колектив Заповідника щиро дякує усім, хто, попри холод та дощ, відгукнувся на наш заклик. Ваша вагома допомога у прибиранні величезної території стала також і внеском у вшанування пам’яті невинно убієнних не лише словом, а й ділом.

Окремо хочемо подякувати колегам і небайдужим з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національної історичної бібліотеки України, Українського інституту національної пам’яті, Громадської організації «Міжнародне об’єднання „Соловецьке братство“».

По закінченні толоки учасники поставили лампадки до братських могил на українській та польській частинах Міжнародного Меморіалу жертвам тоталітаризму 1937-1941 років. Для присутніх була проведена екскурсія «Биківня – від території смерті до місця пам’яті».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *