15 серпня 2023 року на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили»відбулося відзначення Дня Війська Польського.

Захід відбувся за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Бартоша Ціхоцького, військового аташе Республіки Польща в Україні полковника оборони Даріуша Слота, представників польського дипломатичного корпусу. Заповідник представляли в.о. генерального директора Богдан Нетреба, учений секретар Валерій Філімоніхін, наукові співробітники Наталя Амонс і Микола Бривко.

Учасники урочистостей поклали вінки до братських могил Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937–1941 років та вшанували пам’ять загиблих під час сталінського терору хвилиною мовчання.

День Війська Польського відзначається щороку в пам’ять про контрнаступ польської армії під Варшавою, який розпочався 15 серпня 1920 року і визначив історичний перелом у радянсько-польській війні 1920–1921 років. Спільно з польськими побратимами у цій битві відзначились українські підрозділи УНР. Як і сьогодні, вони боронили світ від тиранії й тоталітаризму заради майбутнього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *