15 серпня 2021 року на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» вже традиційно відбулось відзначення Дня Війська Польського. Захід пройшов за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Бартоша Ціхоцького, аташе з питань оборони капітана І рангу Мацея Наленча, керівниці Консульського відділу Республіки Польща в Україні Дороти Дмуховської, представників дипломатичного корпусу Республіки Польща в Україні та членів польської спільноти Києва. Заповідник представляли заступник генерального директора з наукової роботи Тетяна Шептицька та начальник відділу забезпечення міжнародних взаємозв’язків Ольга Озоліна. 

Учасники урочистостей поклали вінки до братських могил Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1941 років та вшанували пам’ять загиблих під час Великого терору хвилиною мовчанняі поминальним дзвоном. 

Після закінчення урочистої частини працівники Заповідника провели для гостей екскурсії.

Свято Війська Польського відзначається щорічно 15 серпня на честь перелому, який стався під час битви під Варшавою (1920 р.), коли армія на чолі з маршалом Юзефом Пілсудськимвідкинула частини Червоної Армії та перейшла в наступ. Разом з поляками у цій битві брали участь вояки армії УНР. Завдяки цій перемозі вдалось відстояти незалежність Польської держави та поховати більшовицькі плани «всесвітньої революції».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *