22 травня 2016 року Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» відвідали учасники мотофестивалю «Тарасова гора». Заступник директора з наукової роботи Тетяна Шептицька та Вчений секретар Заповідника Валерій Філімоніхін провели для гостей лекцію-екскурсію, присвячену масовим політичним репресіям 1937 – 1941 років у Києві та області.

Т. Шептицька та В. Філімоніхін розповіли про історію створення та функціонування колишньої спецділянки НКВС УРСР, причини, основні етапи та наслідки Великого терору, фальшування правди про Биківню в радянські часи. Особливу увагу науковці Заповідника приділили людському виміру «Биківнянської трагедії», охарактеризувавши типові звинувачення, що висувались жертвам сталінського терору, методи ведення допитів співробітниками НКВС, ознайомивши з долями відомих громадських діячів, письменників, науковців, розстріляних у київських в’язницях НКВС та таємно похованих у Биківнянському лісі.

Українські байкери ознайомились з фотодокументальною банерною виставкою «Биківня – територія пам’яті», яка висвітлює історію злочинів, скоєних комуністичною владою в Україні та на Київщині в період 1937-1941 рр., демонструє результати спільних українсько-польських археологічних розкопок 2001 – 2012 рр., віхи становлення Заповідника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *