З нагоди Дня Соборності України НІМЗ «Биківнянські могили» і КЗК «Музей пропаганди» (м. Шепетівка) запрошують 22 січня 2024 року на відкриття фотодокументальної виставки «Сини волі в часи несвободи», присвяченої репресованим діячам Української революції 1917–1921 рр., похованим на території Заповідника.

Українська революція 1917–1921 рр. стала яскравим виявом пасіонарної енергії української нації, яка на початку ХХ ст. обрала шлях творення самостійної та незалежної держави. Її співтворцями були не тільки провідні політичні лідери, представники різних партій чи громадських об’єднань, а й безліч звичайних, невідомих загалу громадян, які долучилися до визвольної боротьби. 

Виставка «Сини волі в часи несвободи» присвячена людям, які долучилися до процесів розбудови української нації та були знищенні радянським окупаційним режимом. Більшовики серйозно поставилися до учасників Української революції 1917–1921 рр., які з тих чи інших міркувань залишилися в Україні. У добу Великого терору 1937–1938 рр. окремі факти біографії людей, зокрема колишньої роботи у структурах УНР або Гетьманської Держави, участі у визвольних змаганнях або повстанських рухах, чи симпатії до того або іншого політичного діяча, перетворювалися на докази «провини заарештованого» і часто вартували йому життя. 

Серед представлених на виставці особистостей – Теофан Черкаський, Міністр преси і пропаганди УНР, Федір Крижанівський, політичний діяч, один із засновників Української Центральної Ради, Людвік-Бернард Розенберг, політичний і військовий діяч, Костянтин Малюшкевич, архієрей УАПЦ, Юхим Калішевський, церковний діяч, єпископ УАПЦ, Степан Постернак, перший директор Всенародної бібліотеки України (нині – НБУ імені В. І. Вернадського), Дмитро Пінчук, кобзар, учасник Бориспільського антибільшовицького повстання та ін.

Виставка триватиме до 29 лютого 2024 року.Адреса: вул. Соборності, 2, м. Шепетівка, Хмельницька область.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *