НІМЗ «Биківнянські могили» та КЗК Історико-культурний центр-музей «Старий Костянтинів» запрошують жителів та гостей Хмельницької області на відкриття фотодокументальної виставки «Биківня в документах і пам’яті», яке відбудеться 20 травня 2024 року.

Проект Заповідника висвітлює Биківнянську трагедію в контексті масових політичних репресій комуністичного режиму, акцентує на злочинах радянських репресивних органів та їх зв’язку з «Червоним терором», який більшовики запровадили для збереження влади з 1917 року. Виставка також відображає перетворення Биківні з місця злочину на символ національної та міжнародної пам’яті, підкреслюючи обов’язок суспільства вшановувати трагічні сторінки української історії.

На 20 банерах розкривають основні теми виставки: розгортання Великого терору в Україні через проведення так званих масових (зокрема, і національних) операцій; оприлюднення документальних свідчень щодо репресивних практик часів сталінізму; показ історії «спецділянки» НКВС у Биківнянському лісі та довгий шлях із розкриття правди про неї; збереження пам’яті про Биківню у сучасний період і перетворення Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937 – 1941 рр. Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» на місце паломництва і територію державного значення. 

Окрема частина виставки присвячена постатям Биківнянського мартирологу, який включає в себе усі соціальні верстви населення від художників, композиторів, акторів, письменників, юристів до селян і робітників. 

У виставці використані унікальні архівні матеріали, копії раніше засекречених документів НКВС, фотографії та друковані видання, які були недоступні для широкого загалу. 

Виставка експонуватиметься на території Історико-культурного центру-музею «Старий Костянтинів» за адресою: вул. Замкова 1-А, м. Старокостянтинів, Хмельницька обл. до кінця червня 2024 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *