15 травня 2024 року у рамках співпраці з Херсонською обласною універсальною науковою бібліотекою імені Олеся Гончара відбулась онлайн-лекція «Доля родини Липківських як складова історії Великого терору». 

Лекторка – старший науковий співробітник Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Тамара Бойко ознайомила присутніх із історією родини Липківських, діяльність якої тісно пов’язана з українським національним відродженням. Вона підкреслили, що доля родини виявилась трагічною: майже всі її члени зазнали гонінь і репресій від радянської влади, особливо у часи сталінського терору. 

Тамара Бойко значну частину лекції присвятила Василю Липківському як голові родини. Вона розкрила його внесок у заснування Української православної автокефальної церкви, першим Митрополитом якої він став. Доповідачка охарактеризувала чин служіння Василя Липківського на ниві духовного відродження українців, роль його проповідей у зростанні національного самоусвідомлення вірян. 

Тамара Бойко також розповіла про життєвий шлях Івана Липківського, який обрав фах художника і став представником одного із найцікавіших мистецьких стилів – бойчукізму. Лекторка охарактеризувала матеріали архівно-кримінальної справи митця, розкривши за їх допомогою особливості репресій проти представників образотворчого мистецтва. Окрему увагу вона приділила історіям Валеріана, Марії, Ганни та Тетяни Липківських.

Наприкінці лекції Тамара Бойко відповіла на запитання слухачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *