?

9 вересня 2019 року Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» відвідала група істориків з Німеччини, США, Нідерландів і України. Супроводжував групу український історик, доктор історичних наук, завідувач відділу новітньої історії та політики Інституту історії України НАН України Георгій Касьянов.

Заступник генерального директора з наукової роботи Заповідника Тетяна Шептицька ознайомила європейських колег з віхами становлення Заповідника та науковою й виставковою діяльністю установи останніх років.

Вона також прочитала для гостей оглядову лекцію-екскурсію, присвячену історії появи та функціонування таємної спецділянки НКВС УРСР у 19, 20 кварталах Биківнянського лісу. Зокрема, йшлося про специфіку виконання в УРСР оперативного наказу №00447 «Про репресування колишніх куркулів, карних злочинців та інших антирадянських елементів», т.зв. «ліміти», діяльність судових і позасудових органів тощо. Тетяна Шептицька окреслила основні звинувачення, які висувались громадянам у період Великого терору, розповіла про методи ведення слідства співробітниками радянських репресивних органів і згадала окремих постатей з Биківнянського мартирологу. Тетяна Шептицька зазначила, що сьогодні на стінах пам’яті Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1941 років вибито прізвища 18,5 тис. осіб, які поховані в Биківні, проте пошук і встановлення імен репресованих триває.

Під час спілкування з колегами після екскурсії вдалося обговорити широке коло питань – особливості роботи з архівами НКВС, пошуки і складність опрацювання усних свідчень про Биківню, проблеми фондової роботи Заповідника, формати його співпраці із польськими чи російськими дослідниками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *