Сучасна російсько-українська війна ще більше загострила важливість знань про часи радянського минулого і усвідомлення жахливих практик тоталітаризму як політичного режиму і як ідеології. Російські окупанти принесли в Україну не лише біль і страждання, а й той самий людиноненависницький дух і ті самі злочини, наочним доказом яких є Биківня. Усвідомлюючи потребу українського суспільства якомога глибше дізнатися не лише про історію Биківнянських поховань, а й про причини, наслідки й уроки Великого терору, Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» підготував низку заходів, ініціатив і проєктів. Напередодні і в День пам’яті жертв політичних репресій запрошуємо усіх долучатися до заходів, підготовлених колективом Заповідника до Дня пам’яті жертв політичних репресій – 2022.

1. Інформаційна кампанія «Биківнянська трагедія: імена з безіменних могил» – 2022. Проект реалізовується спільно з Українським інститутом національної пам’яті. Електронні листівки оприлюднюються на сайті Заповідника та на сторінці у соцмережі Фейсбук. Цьогорічні листівки побачили світ – 3 травня, 6 травня, 10 травня, 14 травня.

2. Онлайн-зустріч «Биківня – територія пам’яті» з читачами Центральної бібліотечної системи Деснянського району м. Києва – 11 травня 2022. Трансляцію можна подивитися на сторінці у соцмережі Фейсбук: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=371805688332942

3. Серія аудіоподкастів «Відлуння Биківні. Поезія». Вірші відомих українських поетів різних поколінь у виконанні співробітників Заповідника. Проєкт стартував 1 травня 2022. Оприлюднюється на Ютуб-каналі Заповідника: https://www.youtube.com/channel/UCRPM7CKSQvl1xk4K6_m1FzQ та на сторінці Заповідника у Фейсбук: https://www.facebook.com/Bykovnya1937/

4. Відеоролик «Портрети Биківні. Михайль Семенко». https://www.youtube.com/watch?v=GQkSFKlEVQg&t=7s

5. Цикл родинних історій з розповідями про знищених предків – «Пам’ять Биківні». Проєкт триватиме з 12 по 16 травня 2022. Оприлюднюватиметься у соцмережі Фейсбук.

6. Лекція «Биківня свідчить» для студентів Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова – 14 травня 2022. Лектор – заступник генерального директора з наукової роботи НІМЗ «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька.

7. Онлайн-акція «Дзвін пам’яті» до Дня пам’яті жертв політичних репресій 15 травня 2022 року о 12.00. Усім пропонуємо поширити відео зі Дзвоном на своїх сторінках у соцмережах.

Просимо усіх, хто підтримуватиме акції й проекти Заповідника, при поширенні у соцмережах додавати хештеги: #Биківня #Биківнянські_могили #День_памяті_2022 #День_памяті_жертв_політичних_репресій_2022

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *