7 квітня 2017 року до Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянськи могили» завітала велика група паломників (школярів і дорослих) з Варшави, Вроцлава, Лодзі та інших міст Республіки Польща. Вже 17 рік Фундація «Солідарність», товариство «Родини Катинські» організовують відвідання місць поховання польських офіцерів, знищених сталінським режимом. У цьому році вшанувати пам’ять загиблих вирішили у Биківні.
Щоб потрапити до групи паломників, учні польських шкіл мали докласти неабияких зусиль – перемогти у конкурсі творчих або наукових робіт, присвячених Катиньській трагедії.
З щирою небайдужістю та зацікавленістю молоді люди оглянули виставку «Биківня – територія пам’яті». Учений секретар Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Валерій Філімоніхін сторінку за сторінкою розкривав перед аудиторією історію «Великого терору», його причини та цілі. І хоча зерна знань падали в підготовлений ґрунт, багато про що польські школярі та й навіть їхні педагоги й керівники з Фундації «Солідарність» почули вперше.
Було видно, що розповідь по-справжньому вразила присутніх. То ж запалення лампадок та покладання вінків на польській частині Меморіалу пройшло в особливій урочистій атмосфері. А потім відбулася панахида, яку відслужив капелан Славомір Вартальські.
Після панахиди паломники запалили лампадки та поклали квіти також і до братської могили на українській частині Меморіалу. Заступник генерального директора Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» з наукової роботи Тетяна Шептицька розповіла присутнім про історію створення Заповідника та видатних українців із «Биківнянського мартирологу».