У серпні 2022 року Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» започаткував цикл інтелектуальних бесід «Биківнянський злочин: пошук правди, пам’ять». Метою розмов з українськими істориками, архівістами, громадськими діячами стало не лише обговорення широкого кола питань, пов’язаних із Биківнянською трагедією, а й актуалізація в українському суспільстві теми відповідальності за злочини комуністичного минулого.  

Наступна бесіда відбудеться 29 вересня 2022 року о 10:00. 

Старший науковий співробітник Інституту історії НАН України, кандидат історичних наук, член науково-методичної ради НІМЗ «Биківнянські могили» (за згодою) Роман Подкур розповість про механізми здійснення злочинів радянськими спецслужбами у період Великого терору. Він також проаналізує психологічний портрет співробітників НКВС часів сталінізму, поміркує, чому стали можливими тортури й інші методи впливу на арештованих та як підтримувався імідж чекіста у суспільстві. 

Модератори зустрічі – заступник генерального директора з наукової роботи Заповідника Тетяна Шептицька, начальник науково-дослідного відділу Олена Полідович.

Приєднатися до бесіди можна о 10:00 на платформі Zoom:
https://us05web.zoom.us/j/7336654300?pwd=bExlZjBGdEd4RFl0L1BRVUFVZnpNZz09
Ідентифікатор конференції: 733 665 4300

Код доступу: JRD6Fh

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *