Биківнянські могили – найбільше місце поховань жертв масових політичних репресій, розташоване на околиці Києва. Але й сам Київ – тісно пов’язаний із життям та діяльністю знищених українських діячів культури, освіти, науки. Представники Розстріляного відродження були органічно присутніми у столичному просторі: вулицями Києва вони прогулювалися, йшли на важливі заходи й акції, тут вони (за версією органів НКВС) передавали «вибухівку». На жаль, саме ці сторінки історії міста є найменш знаними.

З метою оживлення важливих сторінок української історії, нагадування про визначальність Києва для формування національної самосвідомості, поінформування громадськості про діячів Розстріляного відродження, що знайшли свій останній спочинок у Биківнянському лісі, Національний історико-меторіальний заповідник «Биківнянські могили» організовує пішохідну екскурсію «Київські адреси репресованих». 

Під час екскурсії ви не лише ознайомитеся з біографіями і обставинами загибелі репресованих українських діячів, дізнаєтеся «секрети» архівно-кримінальних справ, а й по-новому поглянете на знані пам’ятки та будівлі Києва. 

Екскурсію проводитиме заступник генерального директора Заповідника з наукової роботи Тетяна Шептицька. Усі зацікавлені можуть долучитися до заходу в п’ятницю, 30 вересня 2022 року, о 16:00 або суботу, 1 жовтня 2022 року, об 11:00.

Місце зустрічі групи – вул. Богдана Хмельницького, 68 (будинок письменників «Роліт»). 

Екскурсія безкоштовна, але Заповідник буде вдячний за донати. Реквізити благодійного рахунку Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили»:

Код ЄДРПОУ 35371053  

UA988201720313241001301004489 ДКСУ у м. Києві

КПКВ 3801490

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *